BYDGOSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

/
VI Bydgoski Orszak Trzech Króli za nami

VI Bydgoski Orszak Trzech Króli za nami

13 tysięcy Bydgoszczan w koronach na głowach wyruszyło wraz z Królami do Stajenki, aby pokłonić się świętej Rodzinie. Trzej Królowie jechali na koniach i wielbłądzie. Dwugarbny wielbłąd, na którym jechał król Baltazar przyjechał do Bydgoszczy z województwa lubelskiego, natomiast król Baltazar przyleciał z Irlandii, gdzie obecnie mieszka.  Bydgoski orszak prowadziła gwiazda oraz aniołowie. 

Czytaj dalej
Ostatnie przygotowania do orszaku

Ostatnie przygotowania do orszaku

Po raz szósty, wraz z Królami, udamy się w drogę do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Kacper, Melchior i Baltazar w strojach z epoki podążą za gwiazdą na spotkanie Świętej Rodziny. Królowie pojadą ulicami Bydgoszczy na koniach i wielbłądzie. Wielbłąd Gacek po raz kolejny przyjedzie do Bydgoszczy z Horodyszcza (województwo lubelskie). Orszak wyruszy z Placu Kościeleckich, a zakończy się w Hali Łuczniczka.

Czytaj dalej
I edycja warsztatów na orszak 2019 za nami

I edycja warsztatów na orszak 2019 za nami

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w tych niecodziennych warsztatach. W czasie trwania warsztatów udało sie przygotować stroje dla ok 25 dzieci. 

Czytaj dalej
Trwają przygotowania do VI Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli

Trwają przygotowania do VI Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli

W ramach przygotowań do  VI Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli  organizujemy warsztaty szycia strojów  orszakowych. Pierwsza edycja  warsztatów odbędzie się dnia 11 grudnia 2018r w auli budynku Parafii Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy, ul. Ugory 16 w godz. od 16-17.  Celem warsztatów bedzie pomoc w przygotowaniu stroju  rycerza (płaszcz, tarcza i miecz) dla chłopców w wieku od 6 - 12 lat oraz  dla dziewczynek w wieku od 6-12 lat stroju dwórki (tunika i nałęczka na głowę). Rodzicom tych dzieci wypożyczamy strój w gratisie.  Stroje będą w kolorze niebieskim. Grupa reprezentować bedzie  orszak króla Baltazara, w rolę którego wcieli sie O. Izaak, który specjalnie na  6 stycznia 2019r. przyleci z Irlandii. Jednocześnie zachęcamy do samodzielnego przygotowania niedrogiego przebrania, dzięki któremu jest się nie tylko widzem, ale także aktorem w tym ulicznym przedstawieniu.

Bydgoski Orszak Trzech Króli - program

Bydgoski Orszak Trzech Króli - program

Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele OO. Jezuitów pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bydgoskiej ks. bp. Jana Tyrawy. Orszak wyruszy sprzed kościoła o godz. 12.30 i przejdzie ulicami: Bernardyńską, Zbożowy Rynek, Toruńską do Hali Widowiskowo-Sportowej „Łuczniczka”, gdzie odbędzie się przedstawienie jasełkowe oraz koncert kolęd.

Czytaj dalej

PATRONI

  • www.przewodnik-katolicki.pl
  • www.radiopik.pl
  • bydgoszcz.tvp.pl

ORGANIZATORZY

  • fundacja.oaza.pl
  • orszak.org
  • www.bydgoszcz.oaza.pl
  • dk.bydgoszcz.pl